Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy zaprasza do odbycia szkolenia teoretycznego w Module podoficerskim – rekrutujemy na 44 wolne miejsca szkoleniowe!!!
Wnioski mogą składać także studenci z innych uczelni w Polsce
Zorganizowanie grupy szkoleniowej na maj 2024 zależy od ilości zgłoszeń i zlecenia realizacji zadania przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Wnioski do Szkoły Legii Akademickiej mogą składać zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej Nr 178/MON z dnia 19 grudnia 2022 r. (Dz. Urz. MON 2022 poz. 204) w sprawie sposobu realizacji ochotniczego szkolenia wojskowego studentów i absolwentów uczelni wyższych w Szkołach Legii Akademickiej – studenci:
Do części teoretycznej modułu podoficerskiego może przystąpić student/ka, który/a odbył/a służbę wojskową tj.:
Wnioski w wersji papierowej (wzór dostępny tutaj) o przystąpienie do modułu podoficerskiego, od studentów WSNoZ i innych uczelni, przyjmuje:
Rektorat Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu
ul. Jagiellońska 4 | 85-067 Bydgoszcz, II piętro
tel.: +48 799 351 160
Wnioski w wersji elektronicznej zeskanowane i opatrzone podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym składać można na adres e-mail: projekty@wsnoz.edu.pl
KOORDYNACJA PROGRAMU SZKOŁY LEGII AKADEMICKIEJ W WSNOZ
Dział Projektów, e-mail: projekty@wsnoz.edu.pl
POBIERZ PLIKI NABORU
Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy zgłosiła udział jako Partner do realizacji projektu Szkoła Legii Akademickiej.
Legia Akademicka to ochotnicze szkolenie wojskowe studentów i absolwentów uczelni jednolitych studiów magisterskich, studiów pierwszego i drugiego stopnia realizowane w uczelniach, jednostkach wojskowych, ośrodkach i centrach szkolenia Sił Zbrojnych RP.
Zapraszamy do udziału w programie studentów WSNoZ i innych uczelni w Polsce!
Warunki zgłoszenia do Programu Legii Akademickiej:
Ochotnicze szkolenie wojskowe studentów „Szkoła Legii Akademickiej”, realizuje się w 3 modułach:
Etap 1 Podstawowy – Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa (zgłoszenia do WCR)
Jest to szkolenie trwające 28 dni, w systemie koszarowym, podczas którego ochotnicy zapoznają się z musztrą, regulaminami wojskowymi oraz obsługą wyposażenia osobistego i złożą przysięgę wojskową, stając się żołnierzami w stopniu szeregowego. Ochotnik podczas tego etapu otrzyma pensję w wysokości najniższego uposażenia żołnierza zawodowego – młodzi do 26 roku życia zwolnieni są z podatku.
Uwaga! Jeżeli składałeś/aś już przysięgę, ten etap cię nie dotyczy.
Zainteresowany składa wniosek do Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji.
Powołanie na szkolenie podstawowe następuje przez dostarczenie ochotnikowi karty powołania wydawanej przez Szefa WCR po przejściu całej procedury – badań lekarskich i psychologicznych.
Nabór do pierwszego etapu szkolenia, realizowanego w ramach dobrowolnej służby wojskowej organizują Wojskowe Centra Rekrutacji (WCR)
Zgłoś swój akces za pośrednictwem 📲 na http://zostanzolnierzem.pl 👉 Dzwoń na infolinię 📞 800 180 110 lub Odwiedź najbliższy #WCR
Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy
ul.Szubińska 1, 85-915 Bydgoszcz
tel. 261-413-537, fax. 261-413-385
email: wcrbydgoszcz@ron.mil.pl
Etap 2 Podoficerski (realizowany w części teoretycznej przez WSNoZ w Bydgoszczy)
Szkolenie teoretyczne i praktyczne Student, który ukończył szkolenie podstawowe i został szeregowym rezerwy (lub jest szeregowym), będzie mógł realizować kształcenie w module podoficerskim w Szkole Legii Akademickiej – to szkolenie teoretyczne (15h) oraz szkolenie praktyczne trwające 21 dni realizowane w ramach ćwiczeń wojskowych w centrach szkolenia, ośrodkach szkolenia lub w jednostkach wojskowych. Po jego ukończeniu i zdaniu egzaminu na podoficera żołnierz zostanie mianowany do stopnia kaprala. Szkolenie teoretyczne w module podoficerskim ochotnik odbywa na wniosek złożony do rektora uczelni, w której realizowane jest to szkolenie, po ukończeniu szkolenia podstawowego. Po pozytywnym zdaniu egzaminu ochotnik przedstawia zaświadczenie o ukończeniu szkolenia teoretycznego Szefowi WCR. Ten powołuje go na etap praktyczny. W skierowaniu podaje się termin i miejsce odbywania szkolenia praktycznego. Egzamin na podoficera przeprowadza komendant szkoły podoficerskiej po zakończeniu szkolenia praktycznego.
Kształcenie w module podoficerskim obejmuje:
– szkolenie teoretyczne zakończone egzaminem teoretycznym w Szkole Legii Akademickiej (czyli szkolenie realizowane przez Uczelnię WSNoZ)
– e-learning,
– szkolenie praktyczne trwające 21 dni – realizowane w ramach ćwiczeń wojskowych w przerwie wakacyjnej, zakończone egzaminem podoficerskim oraz mianowaniem na stopień kaprala rezerwy.
Etap 3 Oficerski (uczelnie wojskowe) (zgłoszenia do WCR)
Szkolenie teoretyczne i praktyczne Kształcenie w module oficerskim jest realizowane w ramach ćwiczeń wojskowych w uczelni wojskowej i trwa łącznie nie mniej niż 62 dni. Po jego ukończeniu i zdaniu egzaminu na oficera zostanie mianowany do stopnia podporucznika. Egzamin przeprowadza rektor-komendant uczelni wojskowej, w której był realizowany moduł oficerski.
Uwaga! W dowolnym momencie możesz przerwać szkolenie, niezależnie od modułu. Zwolnienie ze szkolenia następuje niezwłocznie, nie później niż w terminie 3 dni roboczych od dnia wpływu wniosku.
Student/ka biorący/a udział w ćwiczeniach wojskowych za każdy z modułów otrzyma wynagrodzenie:
PRZYDATNE INFORMACJE
Przydatne informacje i materiały do pobrania na temat programu „Szkoły Legii Akademickiej” można znaleźć na: